Z Mikulova se můžete prakticky vydat kterýmkoli směrem, všude naleznete perfektní podívanou a spoustu zážitků.

 • Pasohlávky

Osvěžujíci  elixír namíchaný z mnoha ingrediencí: slunce, vody, rybaření, sportů, turistiky, odpočinku, moravského vína z okolních vinic a ovoce ze zdejších sadů. To a ješte mnohem vícnebízejí Pasohlávky. Obec, kde slovo rekreace bezezbytku naplňuje svůj význam.

 

 • Sirotčí hrádek

Ideální místo pro páry. Jedno z nejromantičtějších míst na Pálavě. Zřícenina původně gotického hradu z přelomu 13. a 14. století je vybudován na dvou vápencových skaliscích. Nachází se nedaleko obce Klentnice, kde můžete zaparkovat, a nenáročný 0,5 km dlouhý výstup bude odměněn nádhernými výhledy do okolní krajiny.

 

 • Dívčí hrady (Děvičky)

Zřícenina původně gotického hradu nabízející kouzelné výhledy se tyčí na severním okraji hřebene Děvína, který s výškou 554 m n m. je nejvyšším bodem Pavlovských vrchů. Lokalita je dostupná z několika směrů a celou oblast mapuje naučná stezka Děvín. Je vedena po značených turistických trasách s nástupy z Dolních Věstonic, Pavlova a po dvou cestách od silnice mezi Pavlovem a Klentnicí.

 

 • Archeologický park Pavlov

Unikátní archeologický park v Pavlově vám umožní vrátit se v čase. A to rovnou desetitisíce let. Do doby, kdy nevídaný luxus našim předkům poskytovaly jeskyně a maso bylo na denním jídelníčku jen málokdy.

 

 • Nesyt

Největší rybník na Moravě Nesyt (Sedlecký rybník) se nachází u Sedlece mezi Valticemi a Mikulovem. Od roku 2014 jsou na rybníku zpřístupněny dvě nové ornitologické pozorovatelny. Obě stavby umožňují návštěvníkům pohled na rybníky a pozorování vodních ptáků.

 

 • Kolonáda Reistna

Valtice z nadhledu. Rozhledna postavená podle vzoru schönbrunnské kolonády ve Vídni pochází z let 1814-1823 a s nadmořskou výškou 291 m je nevyšším bodem v okolí Valtic, o 100 m výše než je valtické náměstí. Monumentální klasicistní stavba vyzdobená postavami z antické mytologie funguje jako vyhlídka a je veřejnosti přístupná v návštěvních hodinách. Z ochozu jde vidět do tří zemí: do Rakouska, na Moravu, a na Slovensko.

 

 • Valtice

Město, kde barokní zámek dohlíží na podzámčí, rozlehlé náměstí s farním kostelem Nanebevzetí Panny Marie a dvěma muzei, bývalý klášter milosrdných bratří s nejstarší řádovou nemocnicí severně od Alp a chrámem sv. Augustina. To vše jako stuhou svázáno viničními tratěmi.

 

 • Zámek Lednice

Skvost, který láka nejen turisty z celého světa, ale i filmaře a je nejvyhledávanější památkou. Vítejte na státním zámku v Lednici na Moravě, který vloni pokořil magickou hranici 400 000 návštěvníků.

 

 • Janův hrad

Umělá romantická zřícenina zvaná Janohrad je součástí Lednicko-valtického areálu, zapsaného v roce 1996 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Cesta vede přímo ke zřícenině se skútrem můžete přijet až přímo před něj.

 

 • Přítluky

Rozhledna s dřevěnou konstrukcí a točitým kovovým schodištěm poskytuje nádherný výhled na Pálavu i na sousední Rakousko. Mimo to si vás volně přístupná rozhledna podmaní pohledem na záplavu vinic v okolí, nejvyšší vrchol Pálavských vrchů Děvín na obzoru a vodní dílo Nové Mlýny.

 

 • Slunečná

Rozhledna, která se nachází na vyvýšenině a v turistickém areálu 225 metrů nad mořem u jihomoravské obce Velké Pavlovice ve vinařské trati Nadzahrady na cykloturistické stezce Modré hory.

 

 • Zaječí

Vinařství U Kapličky. V nádherné lokalitě, přímo mezi vinohrady, najdete tohle vinařství, kde se mimo jiné natáčeli legendární Bobule. Ochutnat můžete z jejich sortimentu vín, ale navíc se zde i výborně najíte. Pokud vystoupáte nad vinařství otevře se Vám nádherný pohled na Pálavu a Novomlýnskou nádrž.